Goście specjalni Wieczorów Architektonicznych

Współpracujemy z najlepszymi architektami wyróżniającymi się światowymi realizacjami.

Dorota i Kazimierz Śródka

Założyciele wrocławskiej pracowni ŚRDK Studio.

Paweł Naduk

Od 1999 roku właściciel oraz główny architekt pracowni projektowej 77 STUDIO architektury w Warszawie.

Monika i Adam Bronikowscy

Monika i Adam Bronikowscy, właściciele pracowni Hola Design

Adam Białobrzeski

Adam Białobrzeski. współzałożyciel, właściciel. pracownia FAAB. Jest polskim architektem i innowatorem.

Maciej Franta

Polski architekt, założyciel pracowni architektonicznej Franta Group Architects, na liście 40 under 40 w 2022 r.

Dominik Banaszak

Architekt, urbanista i przedsiębiorca. Współzałożyciel oraz główny projektant poznańskiej pracowni projektowej Lab 3 Architekci.

Bartłomiej Bajon

Założyciel i od 2005 r. główny architekt pracowni PL.architekci.

Bartłomiej Kisielewski

Bartłomiej Kisielewski – mgr inż. arch., MOIA. Partner w Horizone Studio. Finalista ogólnopolskiego konkursu na najlepszy „Projekt Dyplomowy Roku” organizowanego przez SARP 

Robert Konieczny

Architekci słynący ze śmiałych, często nowatorskich realizacji i projektów, szef biura KWK Promes.

Tomasz Konior

Tomasz Konior jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Od 1995 prowadzi autorskie biuro architektoniczne Konior Studio.

Ewa Kuryłowicz

Prof. dr hab. inż. architekt. Generalny Projektant pracowni od r. 2011, wiceprezes w autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz&Associates. 

Przemo Łukasik

Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup. 

Szymon Wojciechowski

Mgr inż. architekt. Od 1982 roku związany zawodowo z pracownią APA – biuro projektów, obecnie APA Wojciechowski Sp. z o.o., w której pełni funkcję Prezesa Zarządu.

Mirosław Nizio

Mirosław Nizio – architekt, mecenas kultury., od 20 lat prowadzi autorską pracownię architektoniczną Nizio Design International. Jest ekspertem w dziedzinie projektowania przestrzeni publicznych.

Joanna i Wojciech Małeccy

Joanna i Wojciech Małeccy, to jeden z ciekawszych duetów architektonicznych ostatnich lat. Są współautorami najlepszego na świecie budynku z ceramiki– siedziby Szkoły Filmowej WRiTV w Katowicach.

Maciej Jańczyk

Q2Studio to autorska pracownia projektowa, zrzeszająca w swych szeregach architektów, dla których praca jest pasją i sztuką tworzenia.

Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski – architekt, naukowiec i publicysta. Właściciel Zalewski Architecture Group, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej.

Krzysztof Mycielski

Polski architekt, krytyk architektury, współzałożyciel i wspólnik pracowni Grupa 5 Architekci.

BBGK Architekci

BBGK założone zostało przez Jana Belinę Brzozowskiego i Konrada Grabowieckiego. W 2014 kolejnym wspólnikiem został Wojciech Kotecki.

Zbigniew Maćków

Polski architekt związany z Wrocławiem. Od roku 1995 prowadzi własne biuro – Maćków Pracownia Projektowa.

Maciej Jakub Zawadzki

Maciej Jakub Zawadzki to jeden z najzdolniejszych architektów młodego pokolenia, szef założonego przez siebie studia MJZ.

Marcin Kościuch

Urodził się w Koninie, prace dyplomową obronił na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej w roku 1999. W roku 2004 wraz z Tomaszem Osięgłowskim założył biuro projektowe Ultra_Architects s.c. w Poznaniu.

Piotr Śmierzewski

Piotr Śmierzewski pracował w Niemczech w latach 1992-1999 gdzie prowadził swoje własne biuro Piotr Smierzewski Freier Architekt. W 2017 roku założył biuro projektowe Analog.

Bogusław Barnaś

Architekt, projektant, nauczyciel akademicki. W grudniu 2009 roku założył interdyscyplinarną pracownię projektową BXBstudio, skupiając wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w Polsce, Anglii oraz Szkocji, pracując m.in. w Londynie u Normana Fostera.

Jan Karpiel i Marcin Steindel

Karpiel Bułecka & Steindel. Piewcy zakopiańskiego wzornictwa w drodze na podbój świata. Zaprojektowali m.in Dom w Tatrach.

Piotr Kuczia

Piotr Kuczia, architekt mieszkający i pracujący w Osnabruecku w Niemczech, zawsze marzył o domu ekologicznym, ekonomicznym i energooszczędnym i tak powstał projekt domu nad Jeziorem Goczałkowickim w Łące koło Pszczyny.

Oskar Grąbczewski

Oskar Grąbczewski. Architekt, Właściciel. Właściciel pracowni OVO Grąbczewscy Architekci. Architekt, sędzia konkursowy i wykładowca akademicki.

Jakub Szczęsny

Jakub Szczęsny jest jednym z niewielu polskich architektów funkcjonujących na styku budownictwa i działań artystycznych. Pomysłodawca i główny projektant Simple House.

Spotkania za nami