Wieczory ARCHitektoniczne 2024


WIECZORY Z GOŚCIEM SPECJALNYM/ WIECZORY Z FILMEM

Jakie SPOTKANIA


WIECZORY Z GOŚCIEM SPECJALNYM/ WIECZORY Z FILMEM

Wieczory z gościem

ARCH_event zaprasza na wieczorne spotkania z architekturą i designem. Założeniami wieczorów jest przede wszystkim promocja dobrej, polskiej architektury poprzez udział najlepszych w ostatnich latach polskich biur projektowych. WIECZORY ARCHITEKTONICZNE to również okazja do poznania przez architektów i projektantów wnętrz nowych, wysokiej jakości materiałów budowlanych oraz technologii w budownictwie i wnętrzach. Naszym celem jest stworzenie kameralnych spotkań, gdzie w pełnym komforcie można porozmawiać o designie i architekturze, dla architektów mają one być źródłem dodatkowej wiedzy i inspiracji. Na każdym spotkaniu wyjątkowy gość specjalny opowie o swojej pracy, projektach oraz zawodzie architekta.

Wieczory z filmem

Filmowe Wieczory architektoniczne to spotkania, które łączą świat kina, architektury i designu. Uczestnicy wieczornych eventów architekci i projektanci wnętrz będą mieli okazję zobaczyć film związany z architekturą – niedostępny nigdzie w sieci, a po seansie w miłej atmosferze, przy lampce wina porozmawiać o filmie i nowościach, które przygotowali dla nich PARTNERZY wydarzenia. Na architektów czekają również małe upominki. Spotkania zorganizowane będą dzięki naszym Partnerom – firmom, które cenią nie tylko dobrą architekturę i design ale też dobry film.

GOŚCIE SPECJALNI


Seans KiNOWY


FILMY KTÓRE POKAZUJEMY NA SPOTKANIACH

O filmie

Sowieckie Przystanki Autobusowe

Film pokazuje efekty poszukiwań Christophera Herwiga, który przez siedem lat fotografował oryginalne radzieckie przystanki autobusowe na terenach postsowieckich.

O filmie

BV Doshi. Obietnica
architekta

Dokument przedstawia postać Balkrishna Doshi, najmłodszego architekta na świecie i laureata Nagrody Nobla.

O filmie

Po co nam
architekci?

Czy architekci mogą pomóc w budowaniu społeczeństwa przyszłości? Film, pomyślany jako wirtualny dialog i muzyczna podróż, bada ideę zrównoważonego projektowania.

O filmie

Nieskończoność według Floriana

"Układ słoneczny w stosunku do nieskończoności jest jak jeden podzielone przez nieskończoność. Matematyka podpowiada nam wynik – jest nim zero”. Na początku filmu słowa te wypowiada Florian Yuriev – naukowiec, innowator, architekt i muzykolog, który zaprojektował salę koncertową w kształcie spodka, wybudowaną w centrum Kijowa.

O filmie

Aalto – z
miłości do architektury

Dokumentalna historia życia i twórczości jednego z najwybitniejszych współczesnych architektów i ikony dizajnu – Alvara Aalto.

O filmie

BAUHAUS SPIRIT

Film opisuje porywającą historię Bauhausu: projektu, jego porażki i późniejszego powrotu społecznej utopii.

O filmie

MARZYCIELKI MIAST

Phyllis Lambert, Blanche Lemco van Ginkel, Cornelia Hahn Oberlander oraz Denise Scott Brown to inspirujące kobiety-pionierki, które kształtowały myślenie o współczesnej urbanistyce: architektki, planistki, pedagożki, kuratorki oraz aktywistki.

O filmie

Big Time -
wielka architektura

Intymny portret jednego z najwybitniejszych architektów na świecie. Dokument prezentuje jego walkę o uczynienie świata lepszym miejscem do życia.

DOŁĄCZ dO NAS


CHCESZ ZOSTAĆ PARTNEREM

Chcesz zostać partnerem? kliknij