Za nami

Filmowe Wieczory Architektoniczne

O filmie

Sowieckie Przystanki Autobusowe

Film pokazuje efekty poszukiwań Christophera Herwiga, który przez siedem lat fotografował oryginalne radzieckie przystanki autobusowe na terenach postsowieckich.

O filmie

BV Doshi. Obietnica
architekta

Dokument przedstawia postać Balkrishna Doshi, najmłodszego architekta na świecie i laureata Nagrody Nobla.

O filmie

Po co nam
architekci?

Czy architekci mogą pomóc w budowaniu społeczeństwa przyszłości? Film, pomyślany jako wirtualny dialog i muzyczna podróż, bada ideę zrównoważonego projektowania.

O filmie

Nieskończoność według Floriana

"Układ słoneczny w stosunku do nieskończoności jest jak jeden podzielone przez nieskończoność. Matematyka podpowiada nam wynik – jest nim zero”. Na początku filmu słowa te wypowiada Florian Yuriev – naukowiec, innowator, architekt i muzykolog, który zaprojektował salę koncertową w kształcie spodka, wybudowaną w centrum Kijowa.

O filmie

Aalto – z
miłości do architektury

Dokumentalna historia życia i twórczości jednego z najwybitniejszych współczesnych architektów i ikony dizajnu – Alvara Aalto.

O filmie

BAUHAUS SPIRIT

Film opisuje porywającą historię Bauhausu: projektu, jego porażki i późniejszego powrotu społecznej utopii. Opowiada też historię współczesnych artystów, naukowców i architektów, którzy w analizach obecnych wyzwań odnoszą się do dorobku Bauhausu.

O filmie

MARZYCIELKI MIAST

Phyllis Lambert, Blanche Lemco van Ginkel, Cornelia Hahn Oberlander oraz Denise Scott Brown to inspirujące kobiety-pionierki, które kształtowały myślenie o współczesnej urbanistyce: architektki, planistki, pedagożki, kuratorki oraz aktywistki.

O filmie

Big Time -
wielka architektura

Intymny portret jednego z najwybitniejszych architektów na świecie. Dokument prezentuje jego walkę o uczynienie świata lepszym miejscem do życia.

Za nami

Fotorelacja z poprzednich edycji

Shortcut/ FILMOWE WIECZORY
ARCHitektonczne