Spotkania w roku 2018Karpiel Steindel

Autorskie biuro projektowe założone w 2006 roku przez Jana Karpiela Bułeckę juniora i Marcina Steindla realizuje projekty w formule „projektuj i buduj”. Potomkowie Wincentego Witosa i Józefa Bachledy-Curusia, Karpiel i Steindel odtwarzają tradycje zabudowy wsi podhalańskiej we współczesnej architekturze, uchodząc za następców tzw. stylu zakopiańskiego. Mimo to nie bali się podjąć współpracę z prowokatorką Zahą Hadid przy projekcie futurystycznej willi w Zakopanem. Ich domy na podtatrzańskich wierchach charakteryzują się nowoczesnością, powściągliwością detalu i wrażliwością na kontekst miejsca. W 2017 roku otrzymali prestiżową nagrodę European Property Award za projekt “Domu w Tatrach” uznanego przez Izbę Lordów za najlepszy dom jednorodzinny w Polsce. W tym samym roku otrzymali główną nagrodę Izb Architektów i Inżynierów Budownictwa za budynek “Domu w Tarnowie”. Celem ich działań jest popularyzacja architektury regionu poza granicami kraju.

Spotkania odbyły się w:

Warszawie – Kliknij i zobacz zdjęcia ze spotkania:

Gdańsku – Kliknij i zobacz zdjęcia ze spotkania:

 


OVO Grąbczewscy

OVO Grąbczewscy Architekci – pracownia architektoniczna założona przez Barbarę i Oskara Grąbczewskich w 2002 roku. Laureaci ponad 50 nagród, wyróżnień i nominacji w konkursach i przeglądach  architektonicznych, w tym nagrody Roku SARP dla najlepszych budynków zrealizowanych w Polsce w 2006 i 2016 roku, nagrody Polski Cement w architekturze w 2007 roku, nagrody Europe 40 under 40 2009, nagrody Sportowy Obiekt Roku 2011, finaliści nagrody Życie w Architekturze w 2012 i 2015 roku, nominowani do nagrody Miesa van der Rohe 2017.

Do najważniejszych budynków zrealizowanych przez OVO należą Muzeum Ognia w Żorach, Centrum Administracyjne w Wielkiej Wsi, Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie (wraz z Goczołowie Architekci), Łaźnia Łańcuszkowa w Zabrzu (wraz z Konior Studio), ośrodki zdrowia w Gierałtowicach i Przyszowicach.

Pierwszy wieczór z OVO Grąbczewscy odbył się we Wrocławiu

Kliknij i zobacz zdjęcia ze spotkania:


Ultra Architects

Poznańskie biuro projektowe, założone w 2004 roku przez Marcina Kościucha i Tomasza Osięgłowskiego, absolwentów WBIŚiA Politechniki Poznańskiej.

“Nie jest ważne ile ton betonu zużyjesz w życiu, ważne jest jak”
Ta sentencja wypowiedziana na wykładzie przez nieżyjącego już Jana Kaplickiego jest mottem które przyświeca działalności biura Ultra Architects. Nasze projekty wynikają z starannej analizy kontekstu przestrzennego, funkcjonalnego, kulturowego, potrzeb klienta. Duże znaczenie mają też dla nas uwarunkowania ekonomiczne inwestycji. Projektujemy obiekty o różnej skali, od przedmiotów, przez wnętrza, domy, biurowce, do założeń urbanistycznych.
Projektujemy przede wszystkim przestrzeń, i to ona stanowi o urodzie formy. Chcemy żeby nasza architektura wywoływała emocje. Jesteśmy zespołem młodych zgranych osób, lecz o sporym doświadczeniu.
Podczas procesu projektowego i realizacyjnego współpracujemy z renomowanymi pracowniami branżowymi z całej Polski, co pozwala na sprawne realizowanie obiektów w całym kraju.
Biuro zostało złożone w 2004 roku w Poznaniu przez architektów Marcina Kościucha i Tomasza Osięgłowskiego. W 2009 roku pracownia znalazła się w gronie 40 laureatów nagrody „Europen 40 Under 40″, nagrody przyznawanej najlepiej zapowiadającym się młodym europejskim architektom.

Spotkania odbyły się w:

Krakowie – Kliknij i zobacz zdjęcia ze spotkania:

Białymstoku – Kliknij i zobacz zdjęcia ze spotkania