| Wieczory ARCHitektoniczne 2021

 

Idea spotkań:

 

WIECZORY ARCHITEKTONICZNE Z GOŚCIEM

 

ARCH_event zaprasza na wieczorne spotkania z architekturą i designem.

Założeniami wieczorów jest przede wszystkim promocja dobrej, polskiej architektury poprzez udział najlepszych w ostatnich latach polskich biur projektowych. 

WIECZORY ARCHITEKTONICZNE to również okazja do poznania przez architektów i projektantów wnętrz nowych, wysokiej jakości materiałów budowlanych oraz technologii w budownictwie i wnętrzach.

Naszym celem jest stworzenie kameralnych spotkań, gdzie w pełnym komforcie można porozmawiać o designie i architekturze, dla architektów mają one być źródłem dodatkowej wiedzy i inspiracji.

Na każdym spotkaniu wyjątkowy gość specjalny opowie o swojej pracy, projektach oraz zawodzie architekta.

 

WIECZORY ARCHITEKTONICZNE Z FILMEM „Bauhaus Spirit”

 

Filmowe Wieczory architektoniczne to spotkania, które łączą świat kina, architektury i designu.

Uczestnicy wieczornych eventów architekci i projektanci wnętrz będą mieli okazję zobaczyć film Bauhaus Spirit, a po seansie w miłej atmosferze, przy lampce wina porozmawiać o filmie i nowościach, które przygotowali dla nich PARTNERZY wydarzenia. Na architektów czekają również małe upominki.

Spotkania zorganizowane będą dzięki naszym Partnerom – firmom, które cenią nie tylko dobrą architekturę i design ale też dobry film.

| Wieczory ARCHitektoniczne z Gościem specjalnym

| Wieczory ARCHitektoniczne z Filmem „Bauhaus Spirit”

O FILMIE BAUHAUS SPIRIT

 

Film opisuje porywającą historię Bauhausu: projektu, jego porażki i późniejszego powrotu społecznej utopii. Opowiada też historię współczesnych artystów, naukowców i architektów, którzy w analizach obecnych wyzwań odnoszą się do dorobku Bauhausu. W ten sposób historia tej niezrealizowanej architektonicznej utopii z wieloma ekscytującymi nawiązaniami otwiera się przed nami, jednocześnie zadając tak ważne w dzisiejszych czasach pytania: jak chcemy żyć i w którą stronę zmierzamy?

„Czy chodzi nam o projektowanie otoczenia, czy może o zaprojektowanie świata na nowo?”, pyta na początku filmu „Duch Bauhausu” Xanti Schawinsky, artysta związany z tytułową szkołą. Rozwijając wątki zawarte w filmie, przyjrzymy się społeczno-politycznej misji Bauhausu: od jego początków nawiązujących do ideałów ekspresjonizmu i tradycji średniowiecznych cechów, po późniejsze poszukiwania dążące do odnowy edukacji, architektury i dizajnu. W kontekście przypadającej w tym roku setnej rocznicy powstania ruchu, zastanowimy się, w jaki sposób można opowiadać o XX-wiecznej awangardzie, by nie stała się zamkniętym rozdziałem historii, a nadal ujawniała swój rewolucyjny potencjał”

| Jesteś zainteresowany udziałem jako PARTNER spotkania?