ARCH_event

Macków Pracownia Projektowa w Łodzi

wieczór architektoniczny


Data i miejsce spotkania

24.04.2018 Fabryka Ludwika Grohmana ŁSSE

Data spotkania:

24.04.2018

Miejsce spotkania:

Fabryka Ludwika Grohmana ŁSSE

Księdza Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22G, Łódź

Kliknij i sprawdź miejsce na mapie:

Godziny spotkania:

17:00 – 19:30

Kliknij i potwierdź swój udział w spotkaniu

 


Gość specjalny spotkania: Zbigniew Maćków

Architekt IARP, przewodniczący DSOIA RP (kadencje 2010-14 i 2014-18) członek SARP, MKUA, GKUA, asystent na WAiU PWr (1998-05). Od 1995 r. prowadzi firmę Maćków Pracownia Projektowa, która zatrudnia 50 osób.

Ważniejsze projekty pracowni: Wydział Prawa UWr, Ratusz w Siechnicach, przebudowa Domu Handlowego Renoma, Hala Sportowa w Bytomiu, Apartamentowce Thespian i Kurkowa 14, i Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy, zespoły biurowe: Silver Tower Center, Green Day i Green Towers, Dubois 41, Szkoła Muzyczna we Wrocławiu.

Ważniejsze osiągnięcia: Nagroda ‘Życie w Architekturze’ w kat. Przestrzeń publiczna 2012, Nominacja do Nagrody architektonicznej Polityki 2012, Złoty Medal Biennale Leonardo 2009, trzykrotny finał World Architecture Festival, nominacja i shortlisted w Mies van der Rohe Award 2011 i 2013, budynek roku SARP 2003 i 2010, trzykrotnie laureat ‘Piękny Wrocław’, dwukrotnie Grand Prix DoFA, trzykrotnie Dolnośląska Budowa Roku, laureat konkursu Profesjonalista Forbes’a i Honorowej Nagrody SARP oddział Wrocław;

Jeden z inicjatorów i organizatorów projektu modelowego osiedla mieszkaniowego ‚Nowe Żerniki’ i kurator odpowiedzialny za architekturę w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

STRONA WWW: www.mackow.pl
FACEBOOK: https://www.facebook.com/mackow.pracowniaprojektowa/

Podczas spotkania odbędzie się degustacja win z winiarni WINO Makłowicz


Partnerzy Wieczoru Architektonicznego

produkty i nowości na rok 2018 przygotowane dla architektów z którymi zapoznać się będzie można podczas wieczoru


partner główny

Prosty, lecz nigdy banalny.
„Świat Zucchetti oparty jest na codzienności, gdzie jakość, przestrzeń oraz kolory są wyjątkowe… to szeroka i jednocześnie selektywna wizja współczesności.” Elena Zucchetti

Doświadczenie ponad 80-cio letniej działalności nauczyło Zucchetti.Kos, że każda chwila życia może być wyjątkowa. Zucchetti.Kos są przekonani, że nawet pozornie najprostszy gest, jak uwolnienie wody przez otwarcie kranu, może być wyrazem indywidualności. Od początku istnienia firmy ta właśnie myśl determinuje kreowane produkty. Świat Zucchetti opiera się na wyrafinowanym połączeniu dobrego gustu i pragmatyzmu. To świat przedmiotów, które stworzono, aby były podziwiane. Każdy produkt jest uosobieniem poszukiwania optymalnej formy. Zachęca do kontaktu, wzbudza podziw, każdego dnia pragnie być jednością ze swoim użytkownikiem. Obecnie firmą zarządza już trzecie pokolenie rodziny Zucchetti: rodzeństwo Elena i Carlo, którzy kontynuując tradycję, koncentrują się na ciągłym rozwoju przedsiębiorstwa. To im zawdzięcza swoje sukcesy: Isy, Aguablu, Soft, Pan, Bellagio, Wosh, SB, FR oraz Faraway. Linie, które idealnie odzwierciedlają filozofię Zucchetti, gdzie uzupełniają się design i technologiczne innowacje, zaspakajając wyrafinowane potrzeby klientów na całym świecie.

Strona internetowa firmy: http://www.zucchettikos.it/


partner strategiczny

Flügger to duński producent wysokiej jakości przyjaznych dla środowiska produktów do wykończenia powierzchni. Firma istnieje na rynku od ponad 200 lat. Dziś sieć sklepów Flügger farby to ponad 550 salonów w Danii, Szwecji, Norwegii, Polsce, na Islandii oraz w Chinach. Marka to nie tylko bogactwo kolorów, ale również skandynawska trwałość i wyszukany design, który można odnaleźć w farbach do wnętrz i elewacji, szerokiej gamie produktów do drewna oraz ponad 400 wzorach unikalnych tapet.  Warto wiedzieć, że Flügger to prócz farb dekoracyjnych również masy szpachlowe, narzędzia oraz produkty uzupełniające niezbędne w pracy malarskiej. Producent znany jest przede wszystkim z profesjonalnej obsługi i fachowego doradztwa, dzięki czemu jest polecany i ceniony zarówno przez klientów indywidualnych jak i profesjonalnych.

Strona internetowa firmy: https://www.flugger.pl


partner strategiczny

 

Firma Paged tworzy kolekcje mebli do domów (salony, jadalnie), biur, restauracji i kawiarni, hoteli oraz szeroko pojętych przestrzeni publicznych, takich jak teatry, muzea, wystawy. Dzisiaj marka Paged obecna jest w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce oferta dostępna jest w 250 punktach dystrybucyjnych.

Paged Meble to marka, której tradycje meblarskie sięgają 1881 roku. Jesteśmy jednym z wiodących producentów mebli w Europie i jednym z nielicznych na świecie, wytwarzającym meble gięte.

Przemyślany projekt, starannie wyselekcjonowany surowiec w połączeniu z zapleczem produkcyjnym (fabryka w Jasienicy oraz Sędziszowie Małopolskim) i kompetencjami ekspertów firmy sprawiają, że meble stanowią w branży synonim jakości. Najistotniejsza dla firmy bowiem jest satysfakcja użytkowników, zarówno w obszarze ergonomii, designu, jak również eksploatacji. Wzory rejestrowane są w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, natomiast odpowiedzialność związana z pozyskaniem surowca wyrażona została prestiżowym certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council), popieranym przez główne organizacje ekologiczne na świecie.

Strona internetowa firmy: https://www.pagedmeble.pl/pl/


partner strategiczny

 

Abet Laminati to największy w Europie i jeden z czołowych na świecie producent laminatów dekoracyjnych hpl wykorzystywanych do produkcji mebli, okładzin ściennych, drzwi we wnętrzach prywatnych i publicznych. Jednak nie tylko potencjał produkcyjny stanowi o sile firmy – to co wyróżnia Abet na tle konkurentów to bez wątpienia innowacyjność w zakresie wzornictwa oferowanych laminatów. Od początku swojego istnienia firma przykładała olbrzymią wagę do współpracy w dziedzinie wzornictwa z architektami  i projektantami. Abet Laminati może pochwalić się współpracą m.in. z takimi projektantami jak Giorgetto Giugiaro, Ettore Sottsass, Alessandro Mendini, Mario Bellini, Enzo Mari, Joe Colombo, Francois Burkhardt, Paola Navone, Karim Rashid, Konstantin Grcic, Ugo Nespolo, Giulio Iacchetti oraz współpracą z włoskimi grupami projektowymi Memphis” i „Alchimia”. Dzięki tej współpracy Abet miał swój ogromny wkład w rozwój designu i stał się narzędziem promocji marki „Made in Italy” na całym świecie co znalazło swój wyraz przez dwukrotne przyznanie nagrody Compasso d’Oro ADI przez Stowarzyszenie Włoskich Przemysłowców.

Strona internetowa firmy: http://www.abetlaminati.pl


partner strategiczny

Celem firmy Pinus jest sprostanie indywidualnym potrzebom. Skutecznie spełnia misję firmy, tworząc produkty dla najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość świadczonych usług w zakresie doradztwa oraz realizacji nietypowych rozwiązań sprawia, iż niezmiennie od 20 lat cieszy się rosnącym zaufaniem i zadowoleniem swoich klientów, które są dla nich najlepszymi wyznacznikami osiągniętego sukcesu.
Pinus tworzy produkty dla klientów prywatnych, dla domów, apartamentów i rezydencji, oraz dla obiektów użyteczności publicznej. Oferując dedykowane rozwiązania wielokrotnie uczestniczyli w rekonstrukcji budynków będących pod opieką konserwatora zabytków, mając przyjemność tworzyć stolarkę stylową.

Strona internetowa firmy: http://www.pinus-okna.pl


partner strategiczny

Początki firmy KACZKAN sięgają 1987 roku, kiedy to powstał niewielki zakład produkcyjny w Kiełkutach, wytwarzający wyroby tartaczne. Po 30 latach działalności firma jest czołowym graczem w branży drzewnej, znanym i cenionym zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dziś przedsiębiorstwo dysponuje fabryką podłóg drewnianych oraz innowacyjnym tartakiem , gdzie w oparciu o najnowocześniejszą technologię powstają znane i cenione na całym świecie drewniane podłogi KACZKAN. Firma KACZKAN powstała, by tworzyć wyjątkowe podłogi drewniane. Firma chce, aby ich produkty zaspokajały nawet najbardziej wyrafinowane gusta klientów, którzy w swoich domach pragną otaczać się naturalnym pięknem i przedmiotami wysokiej jakości. Drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonane przez nas deski odpowiadają najwyższym standardom jakości. Wszystkie podłogi posiadają świadczący o tym certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Polsce i jest nadzorowany przez eksperta. Kolekcje KACZKAN są starannie dopracowane by sprostać wymaganiom rynku wyposażenia wnętrz oraz zaspokoić gusta każdego klienta.

Strona internetowa firmy: http://www.kaczkan.pl


partner strategiczny

Grupa Glen Dimplex jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. Jest również pionierem we wdrażaniu innowacyjnych technologii w kominkach elektrycznych, technice grzewczej/wentylacyjnej, a także zajmuje uznane miejsce w segmencie urządzeń AGD. Marka Dimplex należąca do Grupy Glen Dimplex tworzyła historię kominków elektrycznych na świecie od momentu, gdy w 1995 roku inżynierowie GGD opracowali i wyprodukowali pierwszy kominek elektryczny z prawdziwie realistycznym efektem płomienia opatentowanym pod nazwą Optiflame. Dążąc do ciągłego udoskonalania swoich produktów, w roku 2010 Dimplex zaprezentował światu rewolucyjną technologię trójwymiarowego płomienia Opti-myst, zaś od roku 2014 Dimplex wprowadził na rynek kominki elektryczne z unikalnym efektem płomienia Opti-V. Żaden inny producent nie oferuje tak dużego wyboru kominków elektrycznych. W zależności od upodobań klienta Grupa Glen Dimplex oferuje szeroką gamę kominków, która odpowiada każdemu wnętrzu i stylowi – od nowoczesnego po klasyczny. Wszystkie kominki Dimplex oferują niezwykle realistyczny, opatentowany efekt płomieni, który pozostaje punktem odniesienia i wyznacznikiem standardów w branży. Jego kojące ciepło i tworzona przezeń atmosfera jest powodem, dla którego ponad trzy miliony konsumentów na całym świecie uczyniło kominki Dimplex centralnym punktem wystroju ich domów.

Strona internetowa firmy: http://www.dimplex.com.pl/


PARTNERZY SPECJALNI


WINO Makłowicz

degustacja win na spotkaniu

 

Powstanie firmy Wino Makłowicz zrodziły wieloletnie podróże po winiarskich zakątkach Europy i przekonanie, że na rodzimym rynku wciąż brakuje dobrych europejskich win. Moda na nowoświatowe trunki przysłoniła nam winiarski obraz najbliższych okolic, w restauracyjnych kartach polskich lokali wciąż łatwiej znaleźć trunki z Chile czy Argentyny, niż Moraw, Węgier, Niemiec lub Austrii, a wina na przykład z Chorwacji są praktycznie nieobecne. Pragniemy zmienić ten stan rzeczy żywiąc mocne przekonanie, że to co nam bliższe, zarazem lepiej pasuje do polskiej gastronomii i lokalnych składników. Chcemy koncentrować się na winach z dawnej monarchii austro-węgierskiej, włączając w to północne Włochy, choć i dobrze ukierunkowane wycieczki na południe nie są nam obce. Mamy w ofercie również starannie wybrane wina francuskie, bowiem nie da się poważnie mówić o europejskim winiarstwie z pominięciem Francji. Wina kupujemy bezpośrednio u producentów, wszystkich znamy, a z wieloma się przyjaźnimy. Mamy nadzieję, że skorzystanie z naszej oferty sprawi Państwu choć w części taką przyjemność, jaką nam przyniosło wybranie dla Was tego, co sami lubimy pić najbardziej.

Strona internetowa winiarni: http://www.winomaklowicz.com


Kliknij i potwierdź swój udział w spotkaniu


Patroni medialni: