Macków Pracownia Projektowa w Olsztynie

wieczór architektoniczny


Data i miejsce spotkania

24.05.2018 Hotel Wileński

Data spotkania:

24.05.2018

Miejsce spotkania:

Hotel Wileński

Ryszarda Knosały 5, Olsztyn

Kliknij i sprawdź miejsce na mapie:

Godziny spotkania:

17:00 – 19:30

Kliknij i potwierdź swój udział w spotkaniu

 


Gość specjalny spotkania: Zbigniew Maćków

Architekt IARP, przewodniczący DSOIA RP (kadencje 2010-14 i 2014-18) członek SARP, MKUA, GKUA, asystent na WAiU PWr (1998-05). Od 1995 r. prowadzi firmę Maćków Pracownia Projektowa, która zatrudnia 50 osób.

Ważniejsze projekty pracowni: Wydział Prawa UWr, Ratusz w Siechnicach, przebudowa Domu Handlowego Renoma, Hala Sportowa w Bytomiu, Apartamentowce Thespian i Kurkowa 14, i Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy, zespoły biurowe: Silver Tower Center, Green Day i Green Towers, Dubois 41, Szkoła Muzyczna we Wrocławiu.

Ważniejsze osiągnięcia: Nagroda ‘Życie w Architekturze’ w kat. Przestrzeń publiczna 2012, Nominacja do Nagrody architektonicznej Polityki 2012, Złoty Medal Biennale Leonardo 2009, trzykrotny finał World Architecture Festival, nominacja i shortlisted w Mies van der Rohe Award 2011 i 2013, budynek roku SARP 2003 i 2010, trzykrotnie laureat ‘Piękny Wrocław’, dwukrotnie Grand Prix DoFA, trzykrotnie Dolnośląska Budowa Roku, laureat konkursu Profesjonalista Forbes’a i Honorowej Nagrody SARP oddział Wrocław;

Jeden z inicjatorów i organizatorów projektu modelowego osiedla mieszkaniowego ‚Nowe Żerniki’ i kurator odpowiedzialny za architekturę w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

STRONA WWW: www.mackow.pl
FACEBOOK: https://www.facebook.com/mackow.pracowniaprojektowa/

Podczas spotkania odbędzie się degustacja win z winiarni WINO Makłowicz


Partnerzy Wieczoru Architektonicznego

produkty i nowości na rok 2018 przygotowane dla architektów z którymi zapoznać się będzie można podczas wieczoru


partner główny

 

Firma Aluprof jest największym producentem profili aluminiowych w Polsce oraz jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Aluprof znany jest jako producent stolarki aluminiowej, w skład której wchodzą zarówno okna, drzwi, jak i systemy roletowe, systemy bramowe, a także systemy przeciwpożarowe oraz antywłamaniowe. Aluprof oferuje również takie rozwiązania jak systemy fasadowe aluminiowe czy ogrody zimowe aluminiowe. Wyroby aluminiowe oferowane przez firmę to skomplikowane technologicznie produkty spełniające szereg norm wymaganych w budownictwie. Producent stolarki aluminiowej na bieżąco udoskonala swoją ofertę, poszerzając równocześnie jej zakres. Oferowane przez firmę konstrukcje aluminiowe to zaawansowane technologicznie systemy wykorzystywane w budownictwie mieszkalnym, jak i komercyjnym. Aluminiowe konstrukcje zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom oraz ich dobytkom, stanowią skuteczną barierę dla włamywaczy a także ratują życie i zdrowie mieszkańców podczas pożaru. Ponadto aluminiowe systemy sprawdzają się w budownictwie energooszczędnym, który na dobre zadomowił się na rodzimym rynku. Producent profili aluminiowych Aluprof posiada bogate zaplecze technologiczne oraz naukowo-badawcze, dzięki czemu systematycznie rozwija branżę aluminium w PolsceEuropie, w USA oraz na pozostałych rynkach.

Strona internetowa firmy: https://www.aluprof.eu


 

partner strategiczny

Lokalna firma stworzona przez ludzi z pasją do działania! Ceramoteka nie sprzedaje produktów, sprzedajemy marzenia! Wspiera Architektów, Projektantów i Klientów na wszystkich etapach realizacji wyposażania wnętrz – od koncepcji poprzez profesjonalne doradztwo w zakresie doboru materiałów i urządzeń, po ich zakup, dostawę i montaż. W swojej ofercie ma tylko sprawdzone dobre marki. Współpracuje z czołowymi polskimi oraz światowymi producentami wyrobów branży ceramicznej, sanitarnej, okładzin ściennych i podłogowych, a w przypadku wybranych marek jest także wyłącznym dystrybutorem na region. Ceramoteka posiada również sprawdzonych lokalnych rzemieślników i wykonawców oraz montażystów.

Strona internetowa firmy: http://ceramoteka.pl


partner strategiczny

ZoomRoom Design & More to showroom i sklep internetowy promujący dobry design oraz oferujący szeroki wybór mebli, oświetlenia, akcesoriów i elementów wykończenia wnętrz. Nasza siedziba mieści się w Olsztynie, jednak działamy międzynarodowo. Jesteśmy dystrybutorem, a w przypadku wybranych marek także wyłącznym reprezentantem kilkudziesięciu firm i studiów projektowych z Polski i zagranicy. Kochamy dobry design i cenimy sobie profesjonalizm. Jesteśmy po to, by doradzać, proponować rozwiązania, inspirować.
Doradzamy i wyposażamy z pasją. Dlaczego design & more? Bo design to nie tylko przedmioty, które towarzyszą nam każdego dnia, ale przede wszystkim styl życia. Na regularnie zmieniającej się ekspozycji znajdą u nas Państwo duży wybór mebli, oświetlenia, a także dodatków i elementów wykończenia wnętrz. Pomagamy w znalezieniu najlepszych rozwiązań. ZoomRoom to także miejsce inspirujących spotkań i rozmów.
Zapraszamy do współpracy.

Strona internetowa firmy: http://zoomroom.pl


partner strategiczny

 

Abet Laminati to największy w Europie i jeden z czołowych na świecie producent laminatów dekoracyjnych hpl wykorzystywanych do produkcji mebli, okładzin ściennych, drzwi we wnętrzach prywatnych i publicznych. Jednak nie tylko potencjał produkcyjny stanowi o sile firmy – to co wyróżnia Abet na tle konkurentów to bez wątpienia innowacyjność w zakresie wzornictwa oferowanych laminatów. Od początku swojego istnienia firma przykładała olbrzymią wagę do współpracy w dziedzinie wzornictwa z architektami  i projektantami. Abet Laminati może pochwalić się współpracą m.in. z takimi projektantami jak Giorgetto Giugiaro, Ettore Sottsass, Alessandro Mendini, Mario Bellini, Enzo Mari, Joe Colombo, Francois Burkhardt, Paola Navone, Karim Rashid, Konstantin Grcic, Ugo Nespolo, Giulio Iacchetti oraz współpracą z włoskimi grupami projektowymi Memphis” i „Alchimia”. Dzięki tej współpracy Abet miał swój ogromny wkład w rozwój designu i stał się narzędziem promocji marki „Made in Italy” na całym świecie co znalazło swój wyraz przez dwukrotne przyznanie nagrody Compasso d’Oro ADI przez Stowarzyszenie Włoskich Przemysłowców.

Strona internetowa firmy: http://www.abetlaminati.pl


partner strategiczny

Grupa SILIKATY jest firmą z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem i tradycją produkcji. Specjalizuje się w wytwarzaniu najwyższej jakości bloczków i cegieł wapienno-piaskowych. Przez te wszystkie lata firma stara się w sposób niezawodny zaspokajać potrzeby swoich Klientów.

Grupa SILIKATY od lat dostarcza materiały do budowy ścian konstrukcyjnych, działowych, międzymieszkaniowych (również tych o podwyższonych wymaganiach akustycznych), ścian fundamentowych i piwnic, ścian elewacyjnych, warstw licowych oraz małej architektury. Wyroby Grupy SILIKATY są powszechnie rozpoznawalne i dostępne na terenie całego kraju.

Sukces marki Grupa SILIKATY zapewniają innowacje i rozwój asortymentu. W każdym produkcie zagwarantowana jest nie tylko wysoka jakość, ale i komplementarność oferty dla określonej grupy odbiorców. Dzięki temu możliwe jest wytwarzanie silikatów o najlepszych parametrach technicznych dostępnych na polskim rynku.

Strona internetowa firmy: http://www.grupasilikaty.pl/


partner strategiczny

Początki firmy KACZKAN sięgają 1987 roku, kiedy to powstał niewielki zakład produkcyjny w Kiełkutach, wytwarzający wyroby tartaczne. Po 30 latach działalności firma jest czołowym graczem w branży drzewnej, znanym i cenionym zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dziś przedsiębiorstwo dysponuje fabryką podłóg drewnianych oraz innowacyjnym tartakiem , gdzie w oparciu o najnowocześniejszą technologię powstają znane i cenione na całym świecie drewniane podłogi KACZKAN. Firma KACZKAN powstała, by tworzyć wyjątkowe podłogi drewniane. Firma chce, aby ich produkty zaspokajały nawet najbardziej wyrafinowane gusta klientów, którzy w swoich domach pragną otaczać się naturalnym pięknem i przedmiotami wysokiej jakości. Drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonane przez nas deski odpowiadają najwyższym standardom jakości. Wszystkie podłogi posiadają świadczący o tym certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Polsce i jest nadzorowany przez eksperta. Kolekcje KACZKAN są starannie dopracowane by sprostać wymaganiom rynku wyposażenia wnętrz oraz zaspokoić gusta każdego klienta.

Strona internetowa firmy: http://www.kaczkan.pl


partner strategiczny

Marka Marina Maison Home & Living oferuje meble, akcesoria oraz oświetlenie w stylu Hamptons, New York i Marine. Tworzymy autorskie kolekcje mebli wykonane z naturalnych materiałów. Meble są dostosowywane do konkretnych projektów i  uwzględniają indywidualne wymagania klientów. W Marina Maison dostępne są również meble i akcesoria europejskich marek premium. Meble oferowane przez Marina Maison spełniają wymogi przestrzeni komercyjnych. Z uwagi na precyzyjne wykonanie oraz wysoką jakość materiałów są wykorzystywane nie tylko w prywatnych nieruchomościach, ale również w hotelach i restauracjach.
Sklepy stacjonarne Marina Maison Home & Living znajdują się w Olsztynie i Gdyni.
Zamówienia można składać rownież w sklepie on-line: www.marina-maison.pl
Zapraszamy do świata Marina Maison Home & Living 🙂


PARTNERZY SPECJALNI


WINO Makłowicz

degustacja win na spotkaniu

 

Powstanie firmy Wino Makłowicz zrodziły wieloletnie podróże po winiarskich zakątkach Europy i przekonanie, że na rodzimym rynku wciąż brakuje dobrych europejskich win. Moda na nowoświatowe trunki przysłoniła nam winiarski obraz najbliższych okolic, w restauracyjnych kartach polskich lokali wciąż łatwiej znaleźć trunki z Chile czy Argentyny, niż Moraw, Węgier, Niemiec lub Austrii, a wina na przykład z Chorwacji są praktycznie nieobecne. Pragniemy zmienić ten stan rzeczy żywiąc mocne przekonanie, że to co nam bliższe, zarazem lepiej pasuje do polskiej gastronomii i lokalnych składników. Chcemy koncentrować się na winach z dawnej monarchii austro-węgierskiej, włączając w to północne Włochy, choć i dobrze ukierunkowane wycieczki na południe nie są nam obce. Mamy w ofercie również starannie wybrane wina francuskie, bowiem nie da się poważnie mówić o europejskim winiarstwie z pominięciem Francji. Wina kupujemy bezpośrednio u producentów, wszystkich znamy, a z wieloma się przyjaźnimy. Mamy nadzieję, że skorzystanie z naszej oferty sprawi Państwu choć w części taką przyjemność, jaką nam przyniosło wybranie dla Was tego, co sami lubimy pić najbardziej.

Strona internetowa winiarni: http://www.winomaklowicz.com


Kliknij i potwierdź swój udział w spotkaniu


Patroni medialni: