OVO Grąbczewscy w Szczecinie

wieczór architektoniczny


Data i miejsce spotkania

22.05.2018 Technopark Pomerania

Data spotkania:

22.05.2018

Miejsce spotkania:

Technopark Pomerania – Szczeciński Park Naukowo Technologiczny
Cyfrowa 4, Szczecin

Kliknij i sprawdź miejsce na mapie:

Godziny spotkania:

17:00 – 19:30

Kliknij i potwierdź swój udział w spotkaniu

 


Gość specjalny spotkania: OVO Grąbczewscy

OVO Grąbczewscy Architekci – pracownia architektoniczna założona przez Barbarę i Oskara Grąbczewskich w 2002 roku. Laureaci ponad 50 nagród, wyróżnień i nominacji w konkursach i przeglądach  architektonicznych, w tym nagrody Roku SARP dla najlepszych budynków zrealizowanych w Polsce w 2006 i 2016 roku, nagrody Polski Cement w architekturze w 2007 roku, nagrody Europe 40 under 40 2009, nagrody Sportowy Obiekt Roku 2011, finaliści nagrody Życie w Architekturze w 2012 i 2015 roku, nominowani do nagrody Miesa van der Rohe 2017.

Do najważniejszych budynków zrealizowanych przez OVO należą Muzeum Ognia w Żorach, Centrum Administracyjne w Wielkiej Wsi, Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie (wraz z Goczołowie Architekci), Łaźnia Łańcuszkowa w Zabrzu (wraz z Konior Studio), ośrodki zdrowia w Gierałtowicach i Przyszowicach.

 


Podczas spotkania odbędzie się degustacja win z winiarni WINO Makłowicz


Partnerzy Wieczoru Architektonicznego

produkty i nowości na rok 2018 przygotowane dla architektów z którymi zapoznać się będzie można podczas wieczoru


partner główny

ES-SYSTEM to wiodąca polska firma w branży oświetleniowej. Projektuje, wdraża, produkuje i sprzedaje szeroki asortyment profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych LED o wysokiej wydajności przeznaczonych dla środowisk architektonicznych, przemysłowych, handlowych i miejskich. Jej produkty obejmują wiele zastosowań oświetleniowych i oferują liczne konfiguracje, pozwalając rozwiązywać najróżniejsze wyzwania oświetleniowe, od małych wnętrz biurowych, po galerie handlowe, sale koncertowe, duże stadiony, ośrodki edukacji i przestrzenie medyczne.

Strona internetowa firmy: https://essystem.pl/pl


partner strategiczny

Grupa Barlinek jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych na świecie o potencjale produkcji ponad 9 mln m2 rocznie. Najważniejszym oferowanym produktem jest Deska Barlinecka – warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego.

Sprzedaż podłóg prowadzona jest do 55 krajów na 5 kontynentach. Znajdują one zastosowanie nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w obiektach użyteczności publicznej – biurach, hotelach, galeriach handlowych i sklepach, kinach, teatrach, muzeach itd.

Portfolio marki uzupełniają podłogi specjalistyczne Parkiet Sport, stosowane m.in. w halach i salach sportowych, klubach fitness, salach tanecznych i boiskach do squash’a. Marka oferuje również pełną gamę akcesoriów do montażu i pielęgnacji podłóg oraz znane z wysokiej jakości biopaliwa drzewne: palet drzewny i brykiet kominkowy.

Strona internetowa firmy: http://www.barlinek.com.pl/pl/


partner strategiczny

Grupa Glen Dimplex jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. Jest również pionierem we wdrażaniu innowacyjnych technologii w kominkach elektrycznych, technice grzewczej/wentylacyjnej, a także zajmuje uznane miejsce w segmencie urządzeń AGD. Marka Dimplex należąca do Grupy Glen Dimplex tworzyła historię kominków elektrycznych na świecie od momentu, gdy w 1995 roku inżynierowie GGD opracowali i wyprodukowali pierwszy kominek elektryczny z prawdziwie realistycznym efektem płomienia opatentowanym pod nazwą Optiflame. Dążąc do ciągłego udoskonalania swoich produktów, w roku 2010 Dimplex zaprezentował światu rewolucyjną technologię trójwymiarowego płomienia Opti-myst, zaś od roku 2014 Dimplex wprowadził na rynek kominki elektryczne z unikalnym efektem płomienia Opti-V. Żaden inny producent nie oferuje tak dużego wyboru kominków elektrycznych. W zależności od upodobań klienta Grupa Glen Dimplex oferuje szeroką gamę kominków, która odpowiada każdemu wnętrzu i stylowi – od nowoczesnego po klasyczny. Wszystkie kominki Dimplex oferują niezwykle realistyczny, opatentowany efekt płomieni, który pozostaje punktem odniesienia i wyznacznikiem standardów w branży. Jego kojące ciepło i tworzona przezeń atmosfera jest powodem, dla którego ponad trzy miliony konsumentów na całym świecie uczyniło kominki Dimplex centralnym punktem wystroju ich domów.

Strona internetowa firmy: http://www.dimplex.com.pl/


partner strategiczny

Grupa SILIKATY jest firmą z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem i tradycją produkcji. Specjalizuje się w wytwarzaniu najwyższej jakości bloczków i cegieł wapienno-piaskowych. Przez te wszystkie lata firma stara się w sposób niezawodny zaspokajać potrzeby swoich Klientów.

Grupa SILIKATY od lat dostarcza materiały do budowy ścian konstrukcyjnych, działowych, międzymieszkaniowych (również tych o podwyższonych wymaganiach akustycznych), ścian fundamentowych i piwnic, ścian elewacyjnych, warstw licowych oraz małej architektury. Wyroby Grupy SILIKATY są powszechnie rozpoznawalne i dostępne na terenie całego kraju.

Sukces marki Grupa SILIKATY zapewniają innowacje i rozwój asortymentu. W każdym produkcie zagwarantowana jest nie tylko wysoka jakość, ale i komplementarność oferty dla określonej grupy odbiorców. Dzięki temu możliwe jest wytwarzanie silikatów o najlepszych parametrach technicznych dostępnych na polskim rynku.

Strona internetowa firmy: http://www.grupasilikaty.pl/


partner strategiczny

 

Abet Laminati to największy w Europie i jeden z czołowych na świecie producent laminatów dekoracyjnych hpl wykorzystywanych do produkcji mebli, okładzin ściennych, drzwi we wnętrzach prywatnych i publicznych. Jednak nie tylko potencjał produkcyjny stanowi o sile firmy – to co wyróżnia Abet na tle konkurentów to bez wątpienia innowacyjność w zakresie wzornictwa oferowanych laminatów. Od początku swojego istnienia firma przykładała olbrzymią wagę do współpracy w dziedzinie wzornictwa z architektami  i projektantami. Abet Laminati może pochwalić się współpracą m.in. z takimi projektantami jak Giorgetto Giugiaro, Ettore Sottsass, Alessandro Mendini, Mario Bellini, Enzo Mari, Joe Colombo, Francois Burkhardt, Paola Navone, Karim Rashid, Konstantin Grcic, Ugo Nespolo, Giulio Iacchetti oraz współpracą z włoskimi grupami projektowymi Memphis” i „Alchimia”. Dzięki tej współpracy Abet miał swój ogromny wkład w rozwój designu i stał się narzędziem promocji marki „Made in Italy” na całym świecie co znalazło swój wyraz przez dwukrotne przyznanie nagrody Compasso d’Oro ADI przez Stowarzyszenie Włoskich Przemysłowców.

Strona internetowa firmy: http://www.abetlaminati.pl


partner strategiczny

Na rynku polskim jesteśmy obecni jako Wienerberger Ceramika Budowlana od 1995 roku. Produkujemy i sprzedajemy wyłącznie rozwiązania ceramiczne. Naszą  działalność rozpoczęliśmy od produkcji i sprzedaży produktów pod marką Porotherm, w fabryce zlokalizowanej na północy Polski, w Lęborku. Przez kolejne lata rozwijaliśmy się zwiększając swoje możliwości produkcyjne, dbając o jakość produktów, rozwijając sieć dystrybucji a także konsekwentnie budując na polskim rynku markę nowoczesnych, ciepłych, ceramicznych pustaków. Jako pierwsi wprowadziliśmy cegły poryzowane, łączone na pióro i wpust było to niewątpliwie rewolucją na polskim rynku budowlanym a marka Porotherm szybko stała się dla inwestorów i wykonawców synonimem szybkiego i nowoczesnego budowania. W 2002  nasze portfolio  wzbogaciło się o nowy produkt i markę – cegły klinkierowe Terca. Uzupełnieniem ceramicznej oferty stała się w 2004 roku marka ceramicznych dachówek Koramic. W 2009 roku  wprowadziliśmy na rynek szlifowane pustaki Porotherm łączone na cienkospoinową zaprawę Porotherm Profi a rok później Porotherm Dryfix –innowacyjny najwyższej jakości system murowania na sucho.

Strona internetowa firmy: https://wienerberger.pl


Partner specjalny


WINO Makłowicz

degustacja win na spotkaniu

 

Powstanie firmy Wino Makłowicz zrodziły wieloletnie podróże po winiarskich zakątkach Europy i przekonanie, że na rodzimym rynku wciąż brakuje dobrych europejskich win. Moda na nowoświatowe trunki przysłoniła nam winiarski obraz najbliższych okolic, w restauracyjnych kartach polskich lokali wciąż łatwiej znaleźć trunki z Chile czy Argentyny, niż Moraw, Węgier, Niemiec lub Austrii, a wina na przykład z Chorwacji są praktycznie nieobecne. Pragniemy zmienić ten stan rzeczy żywiąc mocne przekonanie, że to co nam bliższe, zarazem lepiej pasuje do polskiej gastronomii i lokalnych składników. Chcemy koncentrować się na winach z dawnej monarchii austro-węgierskiej, włączając w to północne Włochy, choć i dobrze ukierunkowane wycieczki na południe nie są nam obce. Mamy w ofercie również starannie wybrane wina francuskie, bowiem nie da się poważnie mówić o europejskim winiarstwie z pominięciem Francji. Wina kupujemy bezpośrednio u producentów, wszystkich znamy, a z wieloma się przyjaźnimy. Mamy nadzieję, że skorzystanie z naszej oferty sprawi Państwu choć w części taką przyjemność, jaką nam przyniosło wybranie dla Was tego, co sami lubimy pić najbardziej.

Strona internetowa winiarni: http://www.winomaklowicz.com


Kliknij i potwierdź swój udział w spotkaniu


Patroni medialni: