Ultra Architects w Gdańsku

wieczór architektoniczny


Data oraz miejsce spotkania

 

 

 

 

 

/data/  18.10.2018

/godzina/  17:00 – 19:30

/miejsce/  Hotel Almond – Toruńska 12, Gdańsk

/rejestracja obowiązkowa/ spotkanie bezpłatne

/kliknij i potwierdź swój udział/

 kliknij i potwierdź swój udział w spotkaniu


Gość specjalny spotkania: Ultra Architects

ULTRA ARCHITECTS

Marcin Kościuch

Urodził się w Koninie, pracę dyplomową na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej obronił w roku 1999.
W latach 1996-2003 pracował w zespole Studia ADS między innymi nad projektem nowego Terminalu Portu Lotniczego Poznań-Ławica i nowych hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. W roku 2004 razem z Tomaszem Osięgłowskim założył biuro projektowe Ultra Architects s.c. w Poznaniu.
W 2009 roku otrzymał nagrodę EUROPE 40 UNDER 40 przyznawaną przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design najlepszym europejskim architektom przed „czterdziestką”. Laureat Nagrody Architektonicznej Polityki za rok 2013.
Autor min. projektu Domu nad morzem, który otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „Polski Cement w Architekturze” w 2013 r. oraz wyróżnienie w konkursie SARP o Nagrodę Roku 2013, Biura-Garażu nominowanego do finału konkursu „Building of the Year 2013” międzynarodowego portalu architektonicznego ArchDaily i Domku Mai wyróżnionego w konkursie Architizer A+Awards w 2013 r.
Projektant wzorcowej termomodernizacji poznańskiego bloku na Osiedlu Chrobrego, która znalazła się w albumie „101 najciekawszych polskich budynków dekady”.
Od 2002 roku jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich, a w latach 2006-2012 był wiceprezesem poznańskiego oddziału SARP.

Tomasz Osięgłowski

Urodził się w Lesznie, pracę dyplomową na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej obronił w roku 1998. W latach 1997-2003 pracował w zespole Studia ADS między innymi nad projektami Centrum Komputerowo – Obliczeniowego APCON w Tarnowie Podgórnym, Holem Wejściowym Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. W 2004 roku razem z Marcinem Kościuchem założył biuro projektowe Ultra Architects s.c. w Poznaniu.
W 2009 roku otrzymał nagrodę EUROPE 40 UNDER 40 przyznawaną przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design najlepszym europejskim architektom przed „czterdziestką”. Laureat Nagrody Architektonicznej Polityki za rok 2013.
Autor min. projektu Domu nad morzem, który otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „Polski Cement w Architekturze” w 2013 r. oraz wyróżnienie w konkursie SARP o Nagrodę Roku 2013, Biura-Garażu nominowanego do finału konkursu „Building of the Year 2013” międzynarodowego portalu architektonicznego ArchDaily i Domku Mai wyróżnionego w konkursie Architizer A+Awards w 2013 r.
Projektant wzorcowej termomodernizacji poznańskiego bloku na Osiedlu Chrobrego, która znalazła się w albumie „101 najciekawszych polskich budynków dekady”.
Od 2002 r. jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich.


Partnerzy Wieczoru Architektonicznego

produkty i nowości na rok 2018 przygotowane dla architektów z którymi zapoznać się będzie można podczas wieczoru


partner główny

Grupa Armatura jest wiodącym producentem w branży sanitarnej i grzewczej w Polsce. Spółki tworzące Grupę Armatura specjalizują się w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych, aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania, szerokiej gamy zaworów oraz ceramiki sanitarnej.

W segmencie baterii Grupa Armatura realizuje pełen cykl produkcyjny baterii: od projektu, poprzez odlew, obróbkę mechaniczną i nakładanie powłok metalicznych, aż po ostateczny montaż produktu i jego kontrolę pod względem jakościowym. Daje to gwarancję jakości i niezawodności produktów, ale i możliwość płynniejszego sterowania produkcją w zależności od popytu rynkowego. Wraz z zakończeniem procesu reorganizacji produkcji Grupy Armatura pod koniec 2011 roku, proces produkcji baterii sanitarnych i natrysków realizowany jest w nowoczesnym zakładzie Armatoora SA, działającym w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nisku. W ofercie Grupy Armatura znajduje się 27 rodzin baterii z trzech klas: Premium, Middle oraz Basic – w tym baterie termostatyczne i specjalne. W grupie natrysków znajdują się deszczownie, natryski przesuwne, punktowe oraz cała gama akcesoriów natryskowych: węże, rączki. Grupa Armatura systematycznie weryfikuje, unowocześnia i rozszerza ofertę baterii i natrysków, wprowadzając nowe, atrakcyjne modele zgodnie z oczekiwaniami Klientów. Ta strategia zapewnia od lat Grupie Armatura pierwszą pozycję na rynku baterii sanitarnych w Polsce z ponad 30% udziałem w 2012 roku (według BRG Building Solutions Report May 2013).


partner strategiczny

Lena Lighting S.A. jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości systemów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zintegrowanych ze źródłem światła w formie panelu led. Od 2005 r. spółka notowana jest na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Polsce.

Jesteśmy producentem oświetlenia obecnym na rynku od wielu lat, dzięki czemu o lampach i systemach oświetleniowych wiemy wszystko: badamy ich możliwości, projektujemy je, testujemy i produkujemy. Od siebie wymagamy systematycznego postępu, dzieki czemu pozostajemy jednym z najlepszych wytwórców opraw oświetleniowych w kraju. Służą nam w tym: wiedza naszych ekspertów oraz najnowocześniejsze narzędzia i technologie.


   

partner strategiczny

Polska Grupa Meblowa to holding marek dedykowanych wyposażeniu wnętrz, oferujących m.in. meble i okładziny ścienne. Strategicznym elementem rozwoju całej grupy są nowe technologie, skierowane zarówno do firm z branży meblarskiej, jak i podmiotów zewnętrznych. Polska Grupa Meblowa to także duże możliwości produkcyjne oraz sieć networkingowa wspierająca współpracę z architektami i podwykonawcami.

Podstawowym celem Polskiej Grupy Meblowej jest aktywne promowanie polskości, polskich marek oraz najważniejszych wartości polskiego meblarstwa – użyteczności, wysokiej jakości, świetnego designu oraz najnowszych technologii. Dzięki współpracy pomiędzy markami w ramach Polskiej Grupy Meblowej, klienci w Polsce i za granicą mogą czerpać korzyści z kompleksowej oferty, która jest pierwszą tego typu inicjatywą na rynku. Oferta technologiczna Polskiej Grupy Meblowej to produkty wymodelowane w 3D, pokazane w wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości, zwizualizowane w technologii 360°. A co najważniejsze, to meble i okładziny ścienne wyprodukowane na czas i z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

Dobra Forma to jedna z marek Polskiej Grupy Meblowej, polski producent z wieloletnim doświadczeniem w branży wyposażenia wnętrz, posiadający w swoim portfolio wyjątkowe realizacje mebli oraz okładzin ściennych.

Dobra Forma tworzy przede wszystkim meble do wnętrz użyteczności publicznej, takich jak biura, sklepy, galerie handlowe. Wyposaża również przestrzenie z branży HoReCa – duże ilości standardowych pokoi hotelowych, ekskluzywne apartamenty oraz restauracje.

Filozofia Dobrej Formy to kompleksowość, możliwość realizacji projektu na wszystkich jego etapach, od doradztwa po montaż. U podstawy firmy stoi zespół profesjonalistów pracujących na terenie nowoczesnej fabryki, która daje dostęp do nieograniczonych możliwości użycia materiału.


partner strategiczny

Vectorworks to jeden z najpopularniejszych na świecie programów CAD dla systemu Windows i numer jeden dla systemu Mac OSX. Obecnie dostępny jest w pełnej polskiej wersji językowej, dostosowanej do realiów krajowego rynku w zakresie architektury, budownictwa, projektowania wnętrz i designu, co stało się możliwe dzięki zastosowaniu pakietów Architekt, Ogród i Krajobraz oraz Spotlight.

Vectorworks to wszechstronny program wyposażony w specjalistyczne rozwiązania umożliwiające tworzenie najwyższej klasy projektów. Powstał w odpowiedzi na potrzeby projektantów z różnych branż: architektów, architektów wnętrz, designerów, architektów krajobrazu, projektantów zieleni i ogrodów, urbanistów, specjalistów inżynierii lądowej oraz geodetów. Program jest obecny na rynku od ponad 20 lat i liczy ok. 500 tys. zarejestrowanych użytkowników na całym świecie.

Vectorworks jest bardzo logiczny i intuicyjny w obsłudze. Posiada przejrzyście zorganizowany, rozbudowany interfejs, który pozwala na szybkie dostosowanie układu menu oraz palet do indywidualnych potrzeb. Inteligentne narzędzia rysowania wspierają użytkownika, dostarczając wskazówek, informacji i podpowiedzi. Program jest wyposażony w wbudowany podręcznik w języku polskim i obszerne menu kontekstowe pomocy.


partner strategiczny

 

Początki firmy KACZKAN sięgają 1987 roku, kiedy to powstał niewielki zakład produkcyjny w Kiełkutach, wytwarzający wyroby tartaczne. Po 30 latach działalności firma jest czołowym graczem w branży drzewnej, znanym i cenionym zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dziś przedsiębiorstwo dysponuje fabryką podłóg drewnianych oraz innowacyjnym tartakiem , gdzie w oparciu o najnowocześniejszą technologię powstają znane i cenione na całym świecie drewniane podłogi KACZKAN. Firma KACZKAN powstała, by tworzyć wyjątkowe podłogi drewniane. Firma chce, aby ich produkty zaspokajały nawet najbardziej wyrafinowane gusta klientów, którzy w swoich domach pragną otaczać się naturalnym pięknem i przedmiotami wysokiej jakości. Drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonane przez nas deski odpowiadają najwyższym standardom jakości. Wszystkie podłogi posiadają świadczący o tym certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Polsce i jest nadzorowany przez eksperta. Kolekcje KACZKAN są starannie dopracowane by sprostać wymaganiom rynku wyposażenia wnętrz oraz zaspokoić gusta każdego klienta.


partner strategiczny

2tec2 High Tech Flooring to belgijska firma, która specjalizuje się w produkcji wykładzin winylowych, została stworzona w ramach rodzinnego biznesu, a jej historia wywodzi się z branży tekstylnej. Ogromna wiedza z zakresu materiałoznawstwa pozwala 2tec2 tworzyć nowoczesne i eleganckie wykładziny. Misją firmy jest wprowadzanie innowacji do wykańczania podłóg w przestrzeniach prywatnych oraz komercyjnych typu: biura, hotele, służba zdrowia, przestrzenie publiczne czy salony. Zaprojektowane do długiego i intensywnego użytkowania dzięki połączeniu włókna szklanego z winylem. Ta unikalna kompozycja sprawia, że podłoga jest nowoczesna, charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi, spełniając tym samym najwyższe europejskie standardy jakości. Rozwiązania te są doceniane przez architektów na całym świecie za ponadczasową elegancję i niebywałą trwałość. Marka 2tec2 jako standard swoich produktów wprowadziła dodatkowo warstwę Comfort, która redukuje hałas z otoczenia, zmniejsza odgłos słyszalnych kroków oraz pochłania dźwięki. Produkty 2tec2 występują w szerokiej gamie kolorystycznej  a poprzez padające na nie światło, zaskakują niepowtarzalnymi efektami wizualnymi


partner strategiczny

VMZINC® – to marka znana i ceniona na całym świecie przez inwestorów i najlepszych architektów. Jeżeli ktoś szuka rozwiązań jednocześnie tradycyjnych i nowoczesnych, estetycznych i trwałych, form prostych i wyrafinowanych, czegoś co jest naturalne i inspirujące, to oferta VMZINC® jest w stanie spełnić te oczekiwania.  

VMZINC® zajmuje się produkcją blach cynkowo-tytanowych VMZINC® i dostarcza kompleksowe rozwiązania na pokrycia dachowe i elewacyjne. Ponad 180-letnie doświadczenie, wiedza i pasja są wsparciem przy realizacji ambitnych, ciekawych, funkcjonalnych projektów. Linie produktów: NATURAL-ZINC, QUARTZ-ZINC®, ANTHRA-ZINC®, PIGMENTO® oraz AZENGAR® dają ogromne możliwości kształtowania różnorodnych form budowli w naszym otoczeniu.  

VMZINC® wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów respektując wysokie standardy jakości, etyki zawodowej oraz ochrony środowiska naturalnego. kliknij i potwierdź swój udział