Spotkania tematyczne

[qode_workflow animate=”yes”][qode_workflow_item image_alignment=”right” title=”Arka Koniecznego” image=”1929″ subtitle=”Robert Konieczny” text=”Arka Koniecznego to jeden z najnowszych projektów Roberta Koniecznego ze śląskiej pracowni KWK Promes, znanego z nietuzinkowych, odważnych projektów domów jednorodzinnych.
Arka to pomysł niezwykły, który powstał, jak mówi sam architekt, w przeciągu kilku dni. Pozazdrościć takich umiejętności. Dla samego architekta, Arka jest wyjątkowa, bo projektował i budował ją dla siebie.
Architekci podczas wieczornych spotkaniach mogli dowiedzieć się o pomyśle, jaka idea przyświecała architektowi, jakie materiały i technologie zastosował w domu w Brennej.”][qode_workflow_item image_float=”yes” image_alignment=”left” image=”1202″ title=”RETROwnętrza” text=”Cykl spotkań na temat wykorzystania produktów vintage w projektowaniu nowoczesnych wnętrz
Jak stylizować nowe rzeczy na wzór poprzednich epok?
Jak wprowadzać stare, stylowe meble w nowoczesne wnętrze?
Jak wnętrze stylizowane z historią łączyć z nowoczesnymi elementami?
O tych i o innych tematach dyskutowaliśmy na wieczornych eventach RETROwnętrza”][qode_workflow_item image_alignment=”right” title=”Dom w Tatrach” text=”Autorskie biuro projektowe założone w 2006 roku przez Jana Karpiela „Bułeckę” i Marcina Steindla realizuje projekty w formule „projektuj i buduj”. Karpiel i Steindel uchodzą za zręcznych kontynuatorów stylu zakopiańskiego. Jako potomkowie Wincentego Witosa i Józefa Bachledy-Curusia czują na sobie wzrok przodków. Mimo to nie bali się podjąć współpracę z prowokatorką Zahą Hadid przy projekcie futurystycznego willi. Ich domy na podtatrzańskich wierchach zachwycają nowoczesnością, powściągliwością detalu i wrażliwością na kontekst miejsca.
Główną ideą projektu Domu w Tatrach było opracowanie budynku z wykorzystaniem największego waloru działki – widoku na panoramę Tatr. W ten sposób powstał koncept całkowicie przeszklonej ściany. Do jej zrealizowania architekci wykorzystali największe dostępne tafle szklane, projektując elementy konstrukcyjne okien tak, aby po rozsunięciu zanikały z pola widzenia.” image=”3718″][qode_workflow_item image_float=”yes” title=”Ligne Roset” subtitle=”Christian Werner” image=”16205″ text=”Wspólnie z Galerią Wnętrza zorganizowaliśmy wyjątkowy francuski wieczór z gościem specjalnym – Christianem Wernerem, który projektuje między innymi dla Ligne Roset. Jak mówi Konstanty Jezierski – właściciel Galerii Wnętrza – Marka Ligne Roset, którą zaprosiliśmy, nieustannie ewoluuje i poszukuje nowych wyzwań. Jej produkty cechuje dbałość o jakość. Modele zachwycają formą, wpasowują się w każdą przestrzeń proponując kompleksową aranżację wraz z elementami dekoracyjnymi i kreując niepowtarzalny „le style de vie”. Na spotkaniu architekci przy mieli okazję poznać inne firmy, które opowiedziały o swoich doświadczeniach we współpracy z projektantami. Architekci mieli okazje także skosztować pysznych dań serwowanych podczas live cooking wyczarowane przez Adama Michalskiego. Klimat spotkaniu dodawała muzyka grana na żywo.”][qode_workflow_item title=”Śniadania z Siniat & Promat” image=”1142″ text=”Architekci uczestniczyli w cyklu porannych spotkań, podczas których producenci Siniat i Promat poruszą ważne kwestie dotyczące współczesnego budownictwa.
Siniat wiodący producent rozwiązań do suchej zabudowy wnętrz oraz elewacji zapozna architektów z możliwymi zastosowaniami płyt cementowych wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Z kolei dla Promata – światowego lidera w branży biernej ochrony przeciwpożarowej – najważniejszymi tematami będą systemy przeszkleń ognioochronnych oraz bierne zabezpieczenia konstrukcji stalowych.
Spotkania odbyły się w ciekawych miejscach, pod względem kulturalnym i kulinarnym. Było miło i smacznie.”][qode_workflow_item image_float=”yes” title=”Hotel Prudential” image=”17663″ text=”Zucchetti. Kos we współpracy z ARCH_event 26.11.2019 zorganizowało niezwykłe spotkanie w legendarnym hotelu Prudential. Hotel Warszawa jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej architektury międzywojennej. Stał się ważnym symbolem odradzającej się po wojennej zawierusze Warszawy. Górujący majestatycznie nad stolicą, widoczny z odległości nawet 20 km. Jego nowoczesna stalowo-żelbetowa konstrukcja była odpowiedzią na silną i dynamiczną urbanizację aglomeracji warszawskiej oraz dowodem na mistrzostwo przedwojennej inżynierii. Dziś to jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce.”][/qode_workflow]