ARCH_event

spotkajmy się w Archi-Box

Muzeum Architektury we Wrocławiu

 

 

Archi-box to cykliczny projekt zewnętrznej instalacji pawilonu przed Muzeum Architektury we Wrocławiu, który ma być pawilonem będącym na co dzień kawiarnią, miejscem spotkań architektonicznych, towarzyskich i wypoczynku. Pawilon ma służyć organizacji debat, wystaw, pokazów filmów, imprez plenerowych, koncertów itp. Wszystko po to, aby promować aktywny model dyskusji o architekturze i kulturze.

Instalację stanowi pawilon na rzucie heksagonu utworzony z modułów trójkątnych, tworzący swoiste forum dla różnorakich eventów architektonicznych i kulturalnych. Pawilon wykonany zostanie w całości w konstrukcji drewnianej. Pawilon będzie oświetlony, co dopełni i podkreśli całą instalację, tak aby korzystanie z pawilonu było jeszcze przyjemniejsze także po zmroku.

Celem instalacji, swoistego „pokoju letniego” jest funkcja edukacyjna, uatrakcyjnienie przestrzeni przed Muzeum Architektury w czasie miesięcy letnich, zaktywizowanie lokalnych społeczności i ich świadomości na temat architektury, kultury i estetyki. W Archi-box odbywać się będą liczne warsztaty, prezentacje, spotkania z artystami, a w samym Muzeum Architektury prestiżowe wystawy, po wystawach spotkania w Archi-box.

Jeżeli chcą Państwo zostać Mecenasem tego ciekawego przedsięwzięcia prosimy o kontakt z Lilianą Krzycką hello@menthol.pl