OVO Grąbczewscy w Krakowie

wieczór architektoniczny


Data oraz miejsce spotkania

 

 

/data/  09.10.2018

/godzina/  17:00 – 19:30

/miejsce/  Pastrami Deli – Grzegórzecka 21, Kraków

/rejestracja obowiązkowa/ spotkanie bezpłatne

/kliknij i potwierdź swój udział/

 kliknij i potwierdź swój udział w spotkaniu


Gość specjalny spotkania: OVO Grąbczewscy

OVO Grąbczewscy Architekci – pracownia architektoniczna założona przez Barbarę i Oskara Grąbczewskich w 2002 roku. Laureaci ponad 50 nagród, wyróżnień i nominacji w konkursach i przeglądach  architektonicznych, w tym nagrody Roku SARP dla najlepszych budynków zrealizowanych w Polsce w 2006 i 2016 roku, nagrody Polski Cement w architekturze w 2007 roku, nagrody Europe 40 under 40 2009, nagrody Sportowy Obiekt Roku 2011, finaliści nagrody Życie w Architekturze w 2012 i 2015 roku, nominowani do nagrody Miesa van der Rohe 2017.

Do najważniejszych budynków zrealizowanych przez OVO należą Muzeum Ognia w Żorach, Centrum Administracyjne w Wielkiej Wsi, Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie (wraz z Goczołowie Architekci), Łaźnia Łańcuszkowa w Zabrzu (wraz z Konior Studio), ośrodki zdrowia w Gierałtowicach i Przyszowicach.

 

 


Partnerzy Wieczoru Architektonicznego

produkty i nowości na rok 2018 przygotowane dla architektów z którymi zapoznać się będzie można podczas wieczoru


partner głowny

Firma Aluprof jest największym producentem profili aluminiowych w Polsce oraz jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Aluprof znany jest jako producent stolarki aluminiowej, w skład której wchodzą zarówno okna, drzwi, jak i systemy roletowe, systemy bramowe, a także systemy przeciwpożarowe oraz antywłamaniowe. Aluprof oferuje również takie rozwiązania jak systemy fasadowe aluminiowe czy ogrody zimowe aluminiowe. Wyroby aluminiowe oferowane przez firmę to skomplikowane technologicznie produkty spełniające szereg norm wymaganych w budownictwie. Producent stolarki aluminiowej na bieżąco udoskonala swoją ofertę, poszerzając równocześnie jej zakres. Oferowane przez firmę konstrukcje aluminiowe to zaawansowane technologicznie systemy wykorzystywane w budownictwie mieszkalnym, jak i komercyjnym. Aluminiowe konstrukcje zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom oraz ich dobytkom, stanowią skuteczną barierę dla włamywaczy a także ratują życie i zdrowie mieszkańców podczas pożaru. Ponadto aluminiowe systemy sprawdzają się w budownictwie energooszczędnym, który na dobre zadomowił się na rodzimym rynku. Producent profili aluminiowych Aluprof posiada bogate zaplecze technologiczne oraz naukowo-badawcze, dzięki czemu systematycznie rozwija branżę aluminium w PolsceEuropie, w USA oraz na pozostałych rynkach.


   

partner strategiczny

Polska Grupa Meblowa to holding marek dedykowanych wyposażeniu wnętrz, oferujących m.in. meble i okładziny ścienne. Strategicznym elementem rozwoju całej grupy są nowe technologie, skierowane zarówno do firm z branży meblarskiej, jak i podmiotów zewnętrznych. Polska Grupa Meblowa to także duże możliwości produkcyjne oraz sieć networkingowa wspierająca współpracę z architektami i podwykonawcami.

Podstawowym celem Polskiej Grupy Meblowej jest aktywne promowanie polskości, polskich marek oraz najważniejszych wartości polskiego meblarstwa – użyteczności, wysokiej jakości, świetnego designu oraz najnowszych technologii. Dzięki współpracy pomiędzy markami w ramach Polskiej Grupy Meblowej, klienci w Polsce i za granicą mogą czerpać korzyści z kompleksowej oferty, która jest pierwszą tego typu inicjatywą na rynku. Oferta technologiczna Polskiej Grupy Meblowej to produkty wymodelowane w 3D, pokazane w wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości, zwizualizowane w technologii 360°. A co najważniejsze, to meble i okładziny ścienne wyprodukowane na czas i z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

Dobra Forma to jedna z marek Polskiej Grupy Meblowej, polski producent z wieloletnim doświadczeniem w branży wyposażenia wnętrz, posiadający w swoim portfolio wyjątkowe realizacje mebli oraz okładzin ściennych.

Dobra Forma tworzy przede wszystkim meble do wnętrz użyteczności publicznej, takich jak biura, sklepy, galerie handlowe. Wyposaża również przestrzenie z branży HoReCa – duże ilości standardowych pokoi hotelowych, ekskluzywne apartamenty oraz restauracje.

Filozofia Dobrej Formy to kompleksowość, możliwość realizacji projektu na wszystkich jego etapach, od doradztwa po montaż. U podstawy firmy stoi zespół profesjonalistów pracujących na terenie nowoczesnej fabryki, która daje dostęp do nieograniczonych możliwości użycia materiału.


partner strategiczny

Lena Lighting S.A. jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości systemów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zintegrowanych ze źródłem światła w formie panelu led. Od 2005 r. spółka notowana jest na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Polsce.

Jesteśmy producentem oświetlenia obecnym na rynku od wielu lat, dzięki czemu o lampach i systemach oświetleniowych wiemy wszystko: badamy ich możliwości, projektujemy je, testujemy i produkujemy. Od siebie wymagamy systematycznego postępu, dzieki czemu pozostajemy jednym z najlepszych wytwórców opraw oświetleniowych w kraju. Służą nam w tym: wiedza naszych ekspertów oraz najnowocześniejsze narzędzia i technologie.


partner strategiczny

Jeden z wiodących polskich producentów elementów produktów z betonu szlachetnego. PROBET-DASAG to ponad 30 lat doświadczenia w kreatywnym korzystaniu z możliwości, jakie kryje w sobie beton szlachetny. Produkty wyróżnia zróżnicowanie, nie tylko pod względem formatu, ale i stylu oraz zastosowania. Dzięki temu, daje nieograniczone możliwości aranżacji. Aby sprostać wysokim oczekiwaniom Klientów. W procesie produkcji Dasag wykorzystuje wyselekcjonowane kruszywa oraz najlepsze cementy. Dzięki innowacyjnym technologiom produkty cechuje wyjątkowa jakość oraz komfort użytkowania. PROBET-DASAG ceni profesjonalizm innowacyjność, w której tkwi potencjał firmy oraz pracę zespołową, dzięki której można więcej! 

 

 

 


partner strategiczny

Grupa Barlinek jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych na świecie o potencjale produkcji ponad 9 mln m2 rocznie. Najważniejszym oferowanym produktem jest Deska Barlinecka – warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego.

Sprzedaż podłóg prowadzona jest do 55 krajów na 5 kontynentach. Znajdują one zastosowanie nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w obiektach użyteczności publicznej – biurach, hotelach, galeriach handlowych i sklepach, kinach, teatrach, muzeach itd.

Portfolio marki uzupełniają podłogi specjalistyczne Parkiet Sport, stosowane m.in. w halach i salach sportowych, klubach fitness, salach tanecznych i boiskach do squash’a. Marka oferuje również pełną gamę akcesoriów do montażu i pielęgnacji podłóg oraz znane z wysokiej jakości biopaliwa drzewne: palet drzewny i brykiet kominkowy.

 


 

partner strategiczny

H+H Polska  należy do duńskiej Grupy H+H, jednego z wiodących producentów i dostawców elementów ściennych z betonu komórkowego i silikatów w Europie. Na polskim rynku firma jest obecna od 2006 roku i konsekwentnie ugruntowuje swoją pozycję, dostarczając kompletną gamę produktów z betonu komórkowego i silikatów.

Pierwszym krokiem na drodze do miana lidera materiałów ściennych było objęcie przez H+H Polska Sp. z o.o. na początku lutego 2015 roku 100% akcji Grupy Prefabet S.A., jednego z największych producentów betonu komórkowego w Polsce. Kolejnym działaniem wzmacniającym pozycję rynkową spółki było sfinalizowanie z początkiem kwietnia 2018 roku zakupu 99,19% udziałów Grupy SILIKATY Sp. z o.o. od Grupy Ożarów S.A. Ostatnie przejęcie pozwoliło na stworzenie kompleksowego Systemu Budowy H+H, składającego się z bloczków i płytek z betonu komórkowego, nadproży, paneli ściennych, zapraw klejących, a od 2018 roku wzbogaconego o bloczki silikatowe produkowane w wersji drążonej i pełnej, specjalne bloczki silikatowe do ścian o wysokich parametrach izolacji akustycznej oraz silikatowe elementy elewacyjne .

Firma H+H Polska, mając na celu najwyższe standardy obsługi Klienta, cały czas rozwija się i inwestuje w linie technologiczne, dbając o  bezpieczeństwo pracy i ochronę środowiska, a także jakości produktów dedykowanych dla budownictwa energooszczędnego zapewniającego użytkownikom komfort cieplny, akustyczny oraz bezpieczeństwo konstrukcyjne.


partner strategiczny

Vectorworks to jeden z najpopularniejszych na świecie programów CAD dla systemu Windows i numer jeden dla systemu Mac OSX. Obecnie dostępny jest w pełnej polskiej wersji językowej, dostosowanej do realiów krajowego rynku w zakresie architektury, budownictwa, projektowania wnętrz i designu, co stało się możliwe dzięki zastosowaniu pakietów Architekt, Ogród i Krajobraz oraz Spotlight.

Vectorworks to wszechstronny program wyposażony w specjalistyczne rozwiązania umożliwiające tworzenie najwyższej klasy projektów. Powstał w odpowiedzi na potrzeby projektantów z różnych branż: architektów, architektów wnętrz, designerów, architektów krajobrazu, projektantów zieleni i ogrodów, urbanistów, specjalistów inżynierii lądowej oraz geodetów. Program jest obecny na rynku od ponad 20 lat i liczy ok. 500 tys. zarejestrowanych użytkowników na całym świecie.

Vectorworks jest bardzo logiczny i intuicyjny w obsłudze. Posiada przejrzyście zorganizowany, rozbudowany interfejs, który pozwala na szybkie dostosowanie układu menu oraz palet do indywidualnych potrzeb. Inteligentne narzędzia rysowania wspierają użytkownika, dostarczając wskazówek, informacji i podpowiedzi. Program jest wyposażony w wbudowany podręcznik w języku polskim i obszerne menu kontekstowe pomocy.


partner

CAD Projekt K&A to poznańska firma tworząca od blisko 25 lat autorskie oprogramowanie w środowisku CAD. Specjalizuje się w programach do kompleksowego projektowania, wizualizacji i wyceny wnętrz domowych i komercyjnych, a także w programach do rozkroju płyty meblowej. Zaczynali od CAD Kuchnie, CAD Decor czy CAD Rozkrój, aby w 2012 roku wprowadzić na rynek jeden z najbardziej wszechstronnych i popularnych programów w naszej branży – CAD Decor PRO. Przy kreowaniu nowych produktów czy funkcjonalności CAD Projekt zawsze wsłuchuje się w opinie i oczekiwania swoich klientów. Wspólnie z nimi stworzyli system mobilny CAD Share-it, który był również odpowiedzią na zmianę w sposobie komunikacji między projektantem a jego klientem. CAD Share-it umożliwiający zarządzanie projektami 3D w chmurze, użytkownikom wyżej wymienionych programów oraz łatwe i mobilne ich udostępnianie klientom przy pomocy darmowej aplikacji mobilnej o tej same nazwie, pojawił się na rynku w styczniu 2014 r. Ostatnia aktualizacja wyżej wymienionych programów, która umożliwiła współpracę aplikacji CAD Share-it z googlami 3D, wskazała nam kolejny kierunek zmian. Aktualnie CAD Projekt K&a pracuje nad jeszcze lepszym modułem renderingu, który jest standardową opcją dla każdego programu oraz pełnym zaimportowaniem wirtualnej rzeczywistości do swoich programów. Efektów spodziewamy się już wkrótce.


partner

ZYMETRIC Sp. z o.o. to jeden z najważniejszych i największych graczy na polskim rynku klimatyzacji oraz wentylacji. Generalny Przedstawiciel marki Midea w Polsce. Dzięki rozbudowanej, ogólnopolskiej sieci sprzedaży, firma ZYMETRIC Sp. z o.o. dostarcza niezawodne systemy klimatyzacyjne oraz wentylacyjne do polskich domów, biur, budynków handlowych, przemysłowych oraz obiektów użyteczności publicznej. Ponadto zapewnia profesjonalne wsparcie projektowe oraz inwestycyjne.

Midea to wiodąca marka na rynku HVAC, czego potwierdzeniem są liczne certyfikaty, nagrody oraz referencje z całego świata. Koncern Midea od 50 lat stawiał na najwyższą jakość i niezawodną technologię. W 2018 roku Grupa Midea awansowała na 323miejsce w rankingu Fortune Global 500oraz 245miejsce w The Forbes Global 2000.kliknij i potwierdź swój udział