Karpiel Steindel w Poznaniu

wieczór architektoniczny


Data oraz miejsce spotkania

 

 

 

 

 

/data/  14.11.2018

/godzina/  17:00 – 19:30

/miejsce/  Hotel Altus – św. Marcina 40, Poznań

/rejestracja obowiązkowa/ spotkanie bezpłatne

/kliknij i potwierdź swój udział/

 kliknij i potwierdź swój udział w spotkaniu


Gość specjalny spotkania: Karpiel Steindel

Autorskie biuro projektowe założone w 2006 roku przez Jana Karpiela Bułeckę juniora i Marcina Steindla realizuje projekty w formule „projektuj i buduj”. Potomkowie Wincentego Witosa i Józefa Bachledy-Curusia, Karpiel i Steindel odtwarzają tradycje zabudowy wsi podhalańskiej we współczesnej architekturze, uchodząc za następców tzw. stylu zakopiańskiego. Mimo to nie bali się podjąć współpracę z prowokatorką Zahą Hadid przy projekcie futurystycznej willi w Zakopanem. Ich domy na podtatrzańskich wierchach charakteryzują się nowoczesnością, powściągliwością detalu i wrażliwością na kontekst miejsca. W 2017 roku otrzymali prestiżową nagrodę European Property Award za projekt “Domu w Tatrach” uznanego przez Izbę Lordów za najlepszy dom jednorodzinny w Polsce. W tym samym roku otrzymali główną nagrodę Izb Architektów i Inżynierów Budownictwa za budynek “Domu w Tarnowie”. Celem ich działań jest popularyzacja architektury regionu poza granicami kraju.

Jan Karpiel „Bułecka”
Pochodzi z rodziny zakopiańskich architektów. Od najmłodszych lat zainteresowany rysunkiem, stolarstwem artystycznym i budownictwem regionalnym, uzyskał dyplom architekta na Politechnice Krakowskiej.

Marcin Steindel
Krakowianin związany z Zakopanem poprzez losy prapradziada – Wincentego Witosa. W projektowaniu wyraża zamiłowanie architekturą mieszczańskich kamienic. Dyplom architekta uzyskał na Politechnice Krakowskiej.


Partnerzy Wieczoru Architektonicznego

produkty i nowości na rok 2018 przygotowane dla architektów z którymi zapoznać się będzie można podczas wieczoru


partner strategiczny

2tec2 High Tech Flooring to belgijska firma, która specjalizuje się w produkcji wykładzin winylowych, została stworzona w ramach rodzinnego biznesu, a jej historia wywodzi się z branży tekstylnej. Ogromna wiedza z zakresu materiałoznawstwa pozwala 2tec2 tworzyć nowoczesne i eleganckie wykładziny. Misją firmy jest wprowadzanie innowacji do wykańczania podłóg w przestrzeniach prywatnych oraz komercyjnych typu: biura, hotele, służba zdrowia, przestrzenie publiczne czy salony. Zaprojektowane do długiego i intensywnego użytkowania dzięki połączeniu włókna szklanego z winylem. Ta unikalna kompozycja sprawia, że podłoga jest nowoczesna, charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi, spełniając tym samym najwyższe europejskie standardy jakości. Rozwiązania te są doceniane przez architektów na całym świecie za ponadczasową elegancję i niebywałą trwałość. Marka 2tec2 jako standard swoich produktów wprowadziła dodatkowo warstwę Comfort, która redukuje hałas z otoczenia, zmniejsza odgłos słyszalnych kroków oraz pochłania dźwięki. Produkty 2tec2 występują w szerokiej gamie kolorystycznej  a poprzez padające na nie światło, zaskakują niepowtarzalnymi efektami wizualnymi


partner strategiczny

Abet Laminati to największy w Europie i jeden z czołowych na świecie producent laminatów dekoracyjnych hpl wykorzystywanych do produkcji mebli, okładzin ściennych, drzwi we wnętrzach prywatnych i publicznych. Jednak nie tylko potencjał produkcyjny stanowi o sile firmy – to co wyróżnia Abet na tle konkurentów to bez wątpienia innowacyjność w zakresie wzornictwa oferowanych laminatów. Od początku swojego istnienia firma przykładała olbrzymią wagę do współpracy w dziedzinie wzornictwa z architektami  i projektantami. Abet Laminati może pochwalić się współpracą m.in. z takimi projektantami jak Giorgetto Giugiaro, Ettore Sottsass, Alessandro Mendini, Mario Bellini, Enzo Mari, Joe Colombo, Francois Burkhardt, Paola Navone, Karim Rashid, Konstantin Grcic, Ugo Nespolo, Giulio Iacchetti oraz współpracą z włoskimi grupami projektowymi Memphis” i „Alchimia”. Dzięki tej współpracy Abet miał swój ogromny wkład w rozwój designu i stał się narzędziem promocji marki „Made in Italy” na całym świecie co znalazło swój wyraz przez dwukrotne przyznanie nagrody Compasso d’Oro ADI przez Stowarzyszenie Włoskich Przemysłowców.

 


partner strategiczny

Jeden z wiodących polskich producentów elementów produktów z betonu szlachetnego. PROBET-DASAG to ponad 30 lat doświadczenia w kreatywnym korzystaniu z możliwości, jakie kryje w sobie beton szlachetny. Produkty wyróżnia zróżnicowanie, nie tylko pod względem formatu, ale i stylu oraz zastosowania. Dzięki temu, daje nieograniczone możliwości aranżacji. Aby sprostać wysokim oczekiwaniom Klientów. W procesie produkcji Dasag wykorzystuje wyselekcjonowane kruszywa oraz najlepsze cementy. Dzięki innowacyjnym technologiom produkty cechuje wyjątkowa jakość oraz komfort użytkowania. PROBET-DASAG ceni profesjonalizm innowacyjność, w której tkwi potencjał firmy oraz pracę zespołową, dzięki której można więcej! Misją spółki PROBET-DASAG jest umożliwienie kreatywnego korzystania z możliwości, jakie kryją w sobie produkty z terrazzo. Aby sprostać wysokim oczekiwaniom naszych Klientów, w procesie produkcji wykorzystujemy wyselekcjonowane kruszywa oraz najlepsze cementy, a dzięki innowacyjnym technologiom nasze produkty cechuje wysoka jakość oraz komfort użytkowania. Korzyści skali oraz optymalizacja procesów produkcyjnych z uwzględnieniem działań proekologicznych pozwalają nam oferować wyroby najwyższej jakości za rozsądną cenę. 


partner strategiczny

H+H Polska  należy do duńskiej Grupy H+H, jednego z wiodących producentów i dostawców elementów ściennych z betonu komórkowego i silikatów w Europie. Na polskim rynku firma jest obecna od 2006 roku i konsekwentnie ugruntowuje swoją pozycję, dostarczając kompletną gamę produktów z betonu komórkowego i silikatów.

Pierwszym krokiem na drodze do miana lidera materiałów ściennych było objęcie przez H+H Polska Sp. z o.o. na początku lutego 2015 roku 100% akcji Grupy Prefabet S.A., jednego z największych producentów betonu komórkowego w Polsce. Kolejnym działaniem wzmacniającym pozycję rynkową spółki było sfinalizowanie z początkiem kwietnia 2018 roku zakupu 99,19% udziałów Grupy SILIKATY Sp. z o.o. od Grupy Ożarów S.A. Ostatnie przejęcie pozwoliło na stworzenie kompleksowego Systemu Budowy H+H, składającego się z bloczków i płytek z betonu komórkowego, nadproży, paneli ściennych, zapraw klejących, a od 2018 roku wzbogaconego o bloczki silikatowe produkowane w wersji drążonej i pełnej, specjalne bloczki silikatowe do ścian o wysokich parametrach izolacji akustycznej oraz silikatowe elementy elewacyjne .

Firma H+H Polska, mając na celu najwyższe standardy obsługi Klienta, cały czas rozwija się i inwestuje w linie technologiczne, dbając o  bezpieczeństwo pracy i ochronę środowiska, a także jakości produktów dedykowanych dla budownictwa energooszczędnego zapewniającego użytkownikom komfort cieplny, akustyczny oraz bezpieczeństwo konstrukcyjne.


partner strategiczny

CAD Projekt K&A to poznańska firma tworząca od blisko 25 lat autorskie oprogramowanie w środowisku CAD. Specjalizuje się w programach do kompleksowego projektowania, wizualizacji i wyceny wnętrz domowych i komercyjnych, a także w programach do rozkroju płyty meblowej. Zaczynali od CAD Kuchnie, CAD Decor czy CAD Rozkrój, aby w 2012 roku wprowadzić na rynek jeden z najbardziej wszechstronnych i popularnych programów w naszej branży – CAD Decor PRO. Przy kreowaniu nowych produktów czy funkcjonalności CAD Projekt zawsze wsłuchuje się w opinie i oczekiwania swoich klientów. Wspólnie z nimi stworzyli system mobilny CAD Share-it, który był również odpowiedzią na zmianę w sposobie komunikacji między projektantem a jego klientem. CAD Share-it umożliwiający zarządzanie projektami 3D w chmurze, użytkownikom wyżej wymienionych programów oraz łatwe i mobilne ich udostępnianie klientom przy pomocy darmowej aplikacji mobilnej o tej same nazwie, pojawił się na rynku w styczniu 2014 r. Ostatnia aktualizacja wyżej wymienionych programów, która umożliwiła współpracę aplikacji CAD Share-it z googlami 3D, wskazała nam kolejny kierunek zmian. Aktualnie CAD Projekt K&a pracuje nad jeszcze lepszym modułem renderingu, który jest standardową opcją dla każdego programu oraz pełnym zaimportowaniem wirtualnej rzeczywistości do swoich programów. Efektów spodziewamy się już wkrótce


.

partner strategiczny

 

Początki firmy KACZKAN sięgają 1987 roku, kiedy to powstał niewielki zakład produkcyjny w Kiełkutach, wytwarzający wyroby tartaczne. Po 30 latach działalności firma jest czołowym graczem w branży drzewnej, znanym i cenionym zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dziś przedsiębiorstwo dysponuje fabryką podłóg drewnianych oraz innowacyjnym tartakiem , gdzie w oparciu o najnowocześniejszą technologię powstają znane i cenione na całym świecie drewniane podłogi KACZKAN. Firma KACZKAN powstała, by tworzyć wyjątkowe podłogi drewniane. Firma chce, aby ich produkty zaspokajały nawet najbardziej wyrafinowane gusta klientów, którzy w swoich domach pragną otaczać się naturalnym pięknem i przedmiotami wysokiej jakości. Drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonane przez nas deski odpowiadają najwyższym standardom jakości. Wszystkie podłogi posiadają świadczący o tym certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Polsce i jest nadzorowany przez eksperta. Kolekcje KACZKAN są starannie dopracowane by sprostać wymaganiom rynku wyposażenia wnętrz oraz zaspokoić gusta każdego klienta.


partner strategiczny

Grupa Glen Dimplex jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. Jest również pionierem we wdrażaniu innowacyjnych technologii w kominkach elektrycznych, technice grzewczej/wentylacyjnej, a także zajmuje uznane miejsce w segmencie urządzeń AGD. Marka Dimplex należąca do Grupy Glen Dimplex tworzyła historię kominków elektrycznych na świecie od momentu, gdy w 1995 roku inżynierowie GGD opracowali i wyprodukowali pierwszy kominek elektryczny z prawdziwie realistycznym efektem płomienia opatentowanym pod nazwą Optiflame. Dążąc do ciągłego udoskonalania swoich produktów, w roku 2010 Dimplex zaprezentował światu rewolucyjną technologię trójwymiarowego płomienia Opti-myst, zaś od roku 2014 Dimplex wprowadził na rynek kominki elektryczne z unikalnym efektem płomienia Opti-V. Żaden inny producent nie oferuje tak dużego wyboru kominków elektrycznych. W zależności od upodobań klienta Grupa Glen Dimplex oferuje szeroką gamę kominków, która odpowiada każdemu wnętrzu i stylowi – od nowoczesnego po klasyczny. Wszystkie kominki Dimplex oferują niezwykle realistyczny, opatentowany efekt płomieni, który pozostaje punktem odniesienia i wyznacznikiem standardów w branży. Jego kojące ciepło i tworzona przezeń atmosfera jest powodem, dla którego ponad trzy miliony konsumentów na całym świecie uczyniło kominki Dimplex centralnym punktem wystroju ich domów.


partner

ES-SYSTEM to wiodąca polska firma w branży oświetleniowej. Projektuje, wdraża, produkuje i sprzedaje szeroki asortyment profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych LED o wysokiej wydajności przeznaczonych dla środowisk architektonicznych, przemysłowych, handlowych i miejskich. Jej produkty obejmują wiele zastosowań oświetleniowych i oferują liczne konfiguracje, pozwalając rozwiązywać najróżniejsze wyzwania oświetleniowe, od małych wnętrz biurowych, po galerie handlowe, sale koncertowe, duże stadiony, ośrodki edukacji i przestrzenie medyczne.

 

 

 


partner

Schlosser Heiztechnik Gruppe Polska Sp. z o.o. sp.k. jest producentem głowic termostatycznych i armatury grzewczej.

Wizytówką firmy są pełne elegancji i efektowne serie produktów, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Strategia produktowa determinuje inicjatywy oraz działania firmy i dzięki, niespotykanej u innych producentów różnorodności, w chwili obecnej możemy się pochwalić jedną z najciekawszych ofert na polskim rynku, co potwierdza rosnąca lista stałych klientów.

Staramy się, by jakość produktów i optymalizacja procesów obsługi były źródłem przewagi konkurencyjnej firmy Schlosser. Zamieszczone poniżej certyfikaty potwierdzają zgodność wyrobów z obowiązującymi normami i zdobyte kompetencje zarządcze:


partner

Lena Lighting S.A. jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości systemów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zintegrowanych ze źródłem światła w formie panelu led. Od 2005 r. spółka notowana jest na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Polsce.

Jesteśmy producentem oświetlenia obecnym na rynku od wielu lat, dzięki czemu o lampach i systemach oświetleniowych wiemy wszystko: badamy ich możliwości, projektujemy je, testujemy i produkujemy. Od siebie wymagamy systematycznego postępu, dzieki czemu pozostajemy jednym z najlepszych wytwórców opraw oświetleniowych w kraju. Służą nam w tym: wiedza naszych ekspertów oraz najnowocześniejsze narzędzia i technologie.kliknij i potwierdź swój udział